[24.03.2018] NOC SÓW

NOC SÓW

Nadleśnictwo Wejherowo pragnie gorąco zaprosić wszystkich chętnych na Noc Sów, która odbędzie się 24 marca w ośrodku edukacji przyrodniczo-leśnej „Muza” na terenie leśnictwa Kępino. Wydarzenie jest koordynowane i prowadzone przez organizację pożytku publicznego Ptaki Polskie, w tym roku Nadleśnictwo włączyło się w jego organizację.

Z uwagi na ograniczenia lokalowe w "Muzie" i dużą ilość osób zainteresowanych Nocą Sów Nadleśnictwo Wejherowo wprowadziło OBOWIĄZKOWE ZAPISY. Zapisać można się telefonicznie lub mailowo: mateusz.heise@gdansk.lasy.gov.pl tel. 600 892 384 katarzyna.gronek@gdansk.lasy.gov.pl tel. 608 695 326

Ruszamy o godzinie 17:00 rozpoczynając prelekcją, którą poprowadzi podleśniczy Mateusz Heise. W ramach naszego spotkania odbędą się również warsztaty dla dzieci, oraz pokaz filmu o Sóweczce, najmniejszej z polskich sów, nauczymy się także rozpoznawać podstawowe gatunki i odgłosy tych tajemniczych ptaków, będzie także możliwość zobaczenia niektórych sów na własne oczy! Następnie udamy się na nocny spacer, podczas którego spróbujemy usłyszeć je w lesie, przy tej okazji warto wyposażyć się w odpowiednie obuwie, lornetkę i latarkę. Tegoroczną Noc Sów podsumujemy wspólnym ogniskiem dlatego prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni prowiant.