Bezpieczny Rowerzysta 2016

Powracamy z rajdami z cyklu Bezpieczny Rowerzysta. 

Z zasady są to wycieczki rowerowe dla całych rodzin. W nieśpiesznym tempie ok 14 km/h, których przejechanie nie powinno nastręczać nikomu problemów.

Startujemy z Placu Wejhera o godz. 10.00

26.06.2016 Rewa z cyklu Bezpieczny Rowerzysta

Pierwszy z nich powiedzie nas do Rewy.Około 40 km trasa wiedzie lasami do Redy i dalej przez rozlewiska Redy wśród pól aż do Rewy. Trasa należy do bardzo łatwych. Nie ma żadnych podjazdów a nawierzchnia jest głównie asfaltowa. 
Wydarzenie na facebooku można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/events/1785762081655611/

28.08.2016 Sławutowo z cyklu Bezpieczny Rowerzysta

Drugi z nich powiedzie nas do Sławutowa i średniowiecznej osady.Około 30 km trasa wiedzie przez piękne lasy Puszczy Darżlubskiej. Trasa należy do łatwo-średnich. Występują niewysokie pagórki, lecz cała trasa prowadzi szerokimi, ubitymi szutrówkami. 
W Sławutowie chętni będą mogli zwiedzić osadę średniowieczną. Uczestnicy nie ponoszą opłat za wejście do osady.

Wydarzenie na facebooku można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/events/257670311267020/

11.09.2016 Dąbrówka z cyklu Bezpieczny Rowerzysta

Trzeci z nich powiedzie nas do Dąbrówki k/Luzina, by odwiedzić tamtejsze Muzeum Techniki Wojskowej GRYF. Około 35 km trasa, by ominąć największe podjazdy wiedzie lasami w stronę Luzina, a następnie drogą asfaltową z Luzina do Dąbrówki. Powrót zapanowany jest przez lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (Sopieszyno, wdłuż jeziora Pałsznik, nad Borowo i przez Nowiny i Młynki do Wejherowa. Trasa należy do średnich z uwagi na liczne podjazdy, które chociaż niezbyt strone i długie mogą dać się we znaki. Nawierzchnia to głównie drogi gruntowe leśne. 

Wydarzenie na facebooku można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/events/1721703081451626/

Jak tradycja nakazuje w trakcie rajdów odbędą się konkursy wiedzy z zakresu PORD oraz otaczającej nas przyrody czyli Rezerwatu Beka, Zatoki Puckiej, Puszczy Darżlubskiej i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na zwycięzców (i nie tylko) czekają cenne nagrody.

Szykujcie kiełbaski i co tam jeszcze macie na ognisko.

UWAGA.
Podczas Rajdu będziemy zwiedzać Muzeum Techniki Wojskowej GRYF. Ognisko będzie organizowane na terenie należącym do muzeum. Zwiedzanie plus ognisko trwać będzie ok 2-3 godzin, chociaż możliwe że i dłużej - bo jest tam co oglądać.
Przed wejściem do muzeum zbierana będzie od uczestników opłata wg cennika w celu zakupu biletu grupowego. 
Według cennika umieszczonego na stronie internetowej muzeum bilet grupowy kosztuje 12zł/osoba.
Cennik dostępny na stronie http://muzeumgryf.pl/cennik/zwiedzanie-muzeum/

Zadanie jest realizowane w ramach grantu finansowanego przez Gminę Miasta Wejherowo "Wycieczki rowerowe do atrakcji północnych Kaszub"