Zimowy Przejazd Rowerowy

9 luty 2014, godz. 12.15, Gdańsk Wrzeszcz ul. Grunwaldzka, przy Cristalu

Dla wszystkich, którzy kochają zimową jazdę! i dla tych, którzy chcieliby, ale się boją ;)

Ponieważ czerwcowy Wielki Przejazd Rowerowy odbywa się - według wielu - w "najlepszych warunkach do jazdy rowerem" - postanowiliśmy zapoczątkować nową tradycję - zimowego przejazdu, który będzie się odbywał w warunkach "najgorszych".

Celowo bierzemy to w cudzysłów, ponieważ uważamy, że nie ma złych warunków do jazdy rowerem po mieście. I o tym chcemy przekonywać naszą imprezą. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej - na Zimowym Przejeździe Rowerowym, jak i na co dzień zimą - na ulicach Gdańska.

Podczas tegorocznego przejazdu chcemy także porozmawiać z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz ZDiZ o zasadach "odśnieżania" dróg rowerowych jak i chodników w głównych punktach miasta. Chcemy poznać waszą opinię o jakości odśnieżania i skonfrontować ją z zapewnieniami władz miasta. A zatem - do zobaczenia na rowerze w najbliższą niedzielę! Spieszmy się, bo zdaje się, że zima ma zamiar się skończyć ;)

Zbiórka jak za dawnych lat - pod Cristalem we Wrzeszczu (ul. Klonowa 1), godz. 12:15 - jedziemy ulicami na Długi Targ pod Neptuna. A tam gorąca zupa i rowerowe pogaduchy.