XVII Rodzinny Rajd Rowerowy

Wszyskich serdecznie zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Akcję Katolicką przy parafii Św. Leona Wielkiego w Wejherowie. Jak co roku członkowie WTC pomagać będą w prowadzeniu i zabezpieczaniu przejazdu rowerzystów.

A tak na rajd zaprasza Akcja Katolicka:

W tym roku ,wyjątkowo w dniu 30 kwietnia b.r. (sobota)  odbędzie się   XVII  Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Akcję Katolicką naszej Parafii.

Spotykamy się o godz. 9.45 na parkingu przy kościele św. Stanisława Kostki i św. Leona W., skąd o godz. 10.00 wyruszymy na trasę.

Trasa tegoroczna   liczy około 27 km, i prowadzi ul. Sienkiewicza,  Św. Jana ,ul. F. Chopina, następnie drogą   leśną w kierunku ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż drogi wojewódzkiej 218 „Krokowskiej Szosy” ,którą dojeżdżamy do skrzyżowania z tzw. „Czarną Drogą” i dalej tą drogą  jedziemy   do leśniczówki „Muza”.

Tam czeka nas odpoczynek połączony z posiłkiem oraz   zabawami i konkursami a także będziemy mieli okazję obejrzeć eksponaty  znajdujące się w Izbie Przyrodniczej. Jeśli humory dopiszą, może uda nam się też coś zaśpiewać.

Powrót do Wejherowa drogami leśnymi  w kierunku drogi powiatowej Wejherowo- Brudzewo (trasa pielgrzymkowa), następnie zjazd tą drogą do ul. Chopina , przejazd pod tunelem  ul. św. Jana,  Sienkiewicza,.3.Maja i zjazd na parking przy kościele gdzie ok.godz.14.30 nastąpi zakończenie rajdu.

Tegoroczny Rajd poświęcony będzie pamięci zmarłego niedawno Tomasza Milewskiego, który przez kilka lat znacząco wspierał nas w organizacji  i przebiegu naszych Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

Przypominamy, że dzieci i młodzież niepełnoletnia musi być pod opieką dorosłych. Prosimy też, aby w miarę możliwości, dzieci i młodzież była w kaskach.

Przejazd przez ulice miasta zabezpieczy Straż Miejska i Policja, a na trasie pomagają członkowie Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów, harcerze  ZHR oraz wóz techniczny firmy Auto-Moto Brudniewicz.

Do udziału w rajdzie zapraszamy zarówno całe rodziny, jak i indywidualnych amatorów    rowerowych wędrówek. To znakomita okazja do relaksu, wypoczynku i poprawy kondycji a także możliwość spędzenia czasu w gronie rodzinnym, przyjaciół i znajomych.

Opłata wynosi 2  zł od uczestnika, płatne w biurze parafialnym lub przed wyjazdem w trasę.

Prosimy o zgłaszanie udziału w biurze parafialnym, lub telefonicznie na numer 58 672-25-24.